Bayiliklerimiz / CASTEL

1- Selenoid Valfleri

1/4" ile 42 mm arasında üretimi ve satışı yapılmaktadır. 1/4" den 3/4" ye kadar rakorlu bağlantı, 42 mm'e kadar kaynaklı bağlantı seçenekleri bulunmaktadır. Elektriksel sinyal ile kapanıp açılan kontrol vanasıdır. Normalde açık modeli sinyak geldiğinde kapanır. 12V, 24V, 110V ve 220V bobin ile çalışan modelleri bulunmaktadır.

2- Termostatik Expansion Valfleri

İç ve dış denge seçenekleri, R22, R404a, R134a ve R407c gazları için uygulanabilir. Görevi evaporatörden geçecek akışkan miktarını ve superheat'i kontrol etmektir. Soğutma sisteminin temel öğelerinden biridir.

3- Filtre Drayer

Kaynaklı ve Rakorlu bağlantı seçenekleri, 1/4"den 7/8"e kadar uygulaması bulunmaktadır. Ayrıca kovan içinde kullanılmak üzere H48 ve H100 seçenekleri bulunmaktadır. Görevi sistem içinde istenmeyen parça ve pislikleri süzüp, akışkanın rahat dolaşmasını sağlamaktır.

4- Gözetleme Camları

Kaynaklı ve Rakorlu bağlantı seçenekleri, 1/4"den 1 5/8'e kadar uygulaması bulunmaktadır. Görevi üzerinden geçen akışkanın durumuna göre filtre drayerin değişimine karar vermemizi sağlar. Servis kolaylığı.

5- Check Valfler

Sistemin akış yönü dışında ters yöne akışını engellemek amacı ile kullanılır. 1/4"den 2 1/8'e kadar çeşitlerimiz bulunmaktadır.

6- Kartuş Kovanı

Tekli, çiftli, üçlü ve dörtlü drayer uygulamalarına uygun, 5/8"den 3 1/8" e kadar çeşitleri bulunmaktadır.

7- Küresel Vana

Gazın bir yönden diğer yöne geçişini durdurmak ve dolayısı ile geçiş durdurulan bölgeden servis yapabilmeyi sağlar. 1/4"den 4 1/8"e kadar çeşitleri bulunmaktadır.

8- Yağ Ayırıcı

1/2"den 2 1/8"e kadar seçenekleri bulunmaktadır. Görevi kompresörden akışkan ile basılıp sisteme karışabilecek yağı tutup, ¼" ve 3/8" boru ile tekrar kompresöre geri iade edip, kompresörün yağsız kalıp yanmasını engellemektir. 1/2"den 2 1/8"e kadar çeşitleri bulunmaktadır.

9- Yağ Seviye Regülatörü

Merkezi sistemlerde birden fazla kompresörlerin yağlarının dengelenmesinde kullanılır.

10- Yağ Deposu

Özellikle merkezi sistem soğutma sistemlerinde birden çok kompresörün yağlarının tek bir yerde toplanmasını ve tekrar kompresörlere yağ gönderme işlemine yarar. Sistemin kapasitesine göre 2,3 ve 4 galonluk çeşitleri bulunmaktadır.BAYİLİKLERİMİZ