Bayiliklerimiz / PM El Aletleri

Soğutma gruplarının imalatında ve montajında olmaz ise olmaz ev aletleridir. Ne demişler: "alet işler, el övünür"

1- Manifold Takımları

Soğutma gruplarına gaz vermede ve basınçlarının ayarında kullanılır. Bir nevi soğutmacının temel el aletidir. Manuel ve dijital tipleri bulunmaktadır. Ayrıca R410 için ayrı veya diğer tüm gazlar ile kullanılabilen modelleri stoklarımızdadır.

2- Havşa Takımları

Bakır borulara havşa açıp rakor ile hem iki boruyu birbirine ekleme veya bakır boruyu sabit bir yere bağlamaya yarar. Standart ve torklu tipleri bulunmaktadır. Standart tiplerinin içinde ayrıca şişirme takımı ve orta boy boru makası bulunan çeşidi de stoklarımızda mevcuttur.

3- Boru Makasları

Her tip bakır boruyu istediğiniz yerden kesip soğutma grubu imalatında veya montajında kullanılır. Mini, orta ve büyük boy makaslar stoklarımızda bulunmaktadır.

4- Boru Kıvırma Aletleri

Soğutma grubu imalatı veya montajında gerektiği yerde bakır boruları gerektiği şekilde (boruyu ezmeden) kıvırıp montaj kolaylığı sağlar. Her ölçü bakır boru için ayrı ayrı (3/8"den 7/8'e kadar) üçlü boru için tek tip (1 /4 - 5/16 – 3/8") veya çanta içinde tek ana kıvırıcı içinde 1/4"den 7/8'e kadar her ölçü bakır için ayrı ayrı kafalar şeklinde çeşitlerimiz stoklarımızdadır.

5- Montaj Aynası

Özellikle servis esnasında alkol girmeyen yerlerdeki soğutma ekipmanının etiketinin okunması ve değiştirilmesinde kolaylık sağlar.

6- Servis Hortumları

Manifold takımlarının vazgeçilmez yedek parçasıdır. Sarı, mavi ve kırmızı olarak üç renkte ve çeşitli boylarda seçenekleri bulunmaktadır.

7- Manometre Saatleri

Manifold takımlarında zamanla bozulabilecek veya patlayabıilecek saatlerin yedekleridir.

8- Boru Şişirme Takımları

İmalat ve montaj aşamasında bakır borunun şişirilip, diğer borunun onun içine girmesi ve kaynağın daha sağlıklı yapılabilmesini sağlar. Çanta içinde tek şişirme aleti, kafalar bakır borunun ölçüsüne göre değişecek şekilde 3/8" den başlayıp 42 mm'ye kadar seçeneklerimiz stoklarda bulunmaktadır.

9- Cırcır Anahtar

Soğutmacının olmazsa olmaz el aletlerindendir. 1/4" – 3/16 ile 3/8" – 5/16" arasında kullanılır.BAYİLİKLERİMİZ